Aktualności do 2011-02-28

03-12-2011

Testowy tytuł


Repertuar Zimermana jest bardzo szeroki i obejmuje przede wszystkim dzieła muzyki romantycznej. Nie brak w nim jednak muzyki współczesnej. Wraz z Kają Danczowską nagrał utwory Grażyny Bacewicz. Z jego inspiracji powstał Koncert Fortepianowy Witolda Lutosławskiego (jest mu zadedykowany przez kompozytora), którego był pierwszym wykonawcą. Do ważniejszych nagrań należą m.in.: wszystkie koncerty fortepianowe Ludwika van Beethovena, koncerty fortepianowe Maurycego RavelaJana BrahmsaFranciszka Liszta, I i II koncert fortepianowy Sergiusza Rachmaninowaoraz Koncerty e-moll i f-moll Fryderyka Chopina, w których pianista dyrygował od klawiatury. 14 marca 2005 artysta otrzymał doktorat honoris causa w swojej macierzystej uczelni w Katowicach.

26 kwietnia 2009 zapowiedział na swoim koncercie w Los Angeles, że jest to jego ostatni występ w USA ze względu na politykę zagraniczną tego kraju[1].


zobacz również:

Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach