Biografie

Cierpioł Henryk, st. wykł.

Od początku swej pracy zawodowej związany jest z Polskim Radiem Katowice oraz Programem II Polskiego Radia. Będąc absolwentem dwóch wydziałów: Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej katowickiej Akademii Muzycznej, na radiowej antenie prowadzi audycje z zakresu popularyzacji wiodących nurtów współczesnej muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorskiej a także promocji najbardziej utalentowanych młodych artystów. Na antenie Polskiego Radia swe trwałe miejsce znalazły takie cykle muzyczne jak Res Musica, Ze śląskich estrad, Koncerty-wydarzenia, nastroje.

Wraz z prof. Julianem Gembalskim jest współautorem cyklu Antologia Organów na Górnym Śląsku, w którym zaprezentowano historię, specyfikę budowy i piękno brzmienia ponad 90–ciu śląskich instrumentów.

Jest także producentem płytowym ukazującym dorobek najlepszych śląskich solistów, zespołów kameralnych i orkiestr. Od 1988 roku jest pedagogiem Akademii Muzycznej prowadząc m.in. seminaria prelekcji, recenzji i felietonu.


Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach